Beylikdüzü Fotoğrafçı 0544 354 50 48
Beylikdüzü Fotoğrafçı 0544 354 50 48

Fotoğrafçı

Fotoğrafçı

Esas iş olarak gördüğümüz fotoğrafçı mesleğinde en iyi ekipmanlarla çalışmakta olan şirketimiz, bir çok fotoğraf çekimi konusunda müşterilerine yardımcı olabilmektedir. İnternet üzerinde fotoğrafçı aradığınızda ne çektirceğinizi planlayıp bu kriterlere göre fotoğrafçı aramanız çok daha mantıklı olacaktır. Günümüzde bir çok fotoğrafçının çalışma alanı farklı olup uzmanlıklarını bu yönde geliştirmektedir.
Fotoğrafçı Fotoğrafçılar

Fotoğrafçı seçerken nelere dikkat edilmeli ?

Özellikle ürün fotoğrafı çektirmek istediğinizde bile kendi içinde ayrılan ürün fotoğrafçılığında bir çok farklı alanlar mevcuttur. Fotoğrafçının uzmanlık alanını öğrenerek yaptığı işler hakkında fikir edinebilirsiniz. Ürün Fotoğrafçılığında kullanılmakta olan ekipmanlar ve ışıklandırma sistemlerinin yanısıra yan ekipmanlar arasında yer alan ürün çekim çadırı, ürün çekim masası da ürün fotoğrafçılığının parçalarını oluşturabilmektedir. Fotoğraf çekimi esnasında ürünün yanısıra kullanılan aksesuarlar bir prodüksiyon işi olarak nitelendirmektedir. Fotoğrafçılıkta prodüksiyon kesinlikle bütçeyle ilişkilendirilmelidir. Çoğu zaman ürünün yanında yer alan diğer objeler esas ürünün önüne geçmeyecek şekilde özel olarak seçilmeli ve kadraj için ayarlanan sahneye özel olarak konumlandırılmalıdır.

Sadece Fotoğraf Çekimi yeterli oluyor mu ?

Peki fotoğrafçılık sadece fotoğrafı çekmekle bitiyormu diye soracak olursak tabiki ‘hayır ‘ cevabını alıyoruz. Bunun nedenleri arasında fotoğrafçının çektiği fotoğrafın, nerede kullanılacağına göre gerekli düzenlemesini yapması gerektiğini bilmemiz gerekmektedir. Çekimi biten fotoğrafların yapılacak düzenlemeleri arasında fotoğrafda görünen hataları profesyonel uygulamalar tarafından düzenlenmesi, renk ayarlarının istenilen şekilde ayarlanması, kullanılacak alana göre kadrajlanması gerekmektedir. Çoğunlukla fotoğraf çekimi bittikten sonra esas iş şimdi başlıyor diye yapılan müdahaleler anlatılır. Müşterilerimizin fotoğrafçı seçerken yukarıda bahsettiğimiz konuları dikkate alarak fotoğrafçı seçmelerini önemle bildiririz.